041-34328294

  • هدر1
  • هدر2
  • هدر3
  • هدر5
  • هدر6

ریخته گری
ریخته گری چیست؟
فرآیندهای ریخته گری را می توان به دو نوع تقسیم کرد: - ریخته گری های آهنی و ریخته گری های غیر آهنی. فرآیندهای ریخته گری شامل ساخت قالب و هسته ، ذوب و ریختن فلز در قالب و درنهایت حذف قالب و هسته و به پایان رساندن محصول است.

متالورژی
متالورژی دامنه ای از علوم و مهندسی مواد است که رفتار فیزیکی و شیمیایی عناصر فلزی ، ترکیبات بین فلزی و مخلوط های آنها را که به آنها آلیاژ گفته می شود ، مطالعه می کند.از متالورژی برای جداسازی فلزات از سنگ معدن آنها استفاده می شود. متالورژی همچنین فناوری فلزات است: روشی که در تولید فلزات و مهندسی اجزای فلزی برای استفاده در محصولات برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان کاربرد دارد. تولید فلزات شامل پردازش سنگ معدن برای استخراج فلز موجود در آن و مخلوط فلزات برای تولید آلیاژ است.

ریخته‌گری یکی از روش‌های تولید قطعات فلزی می‌باشد که در کنار روش‌های جوشکاری، ماشین‌کاری، متالورژی پودر، آهنگری و ورق کاری در صنعت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که بیش از 50 درصد وزنی کل قطعات ماشین‌آلات مختلف به این روش ساخته می‌شود.

قطعات خودرو :
بسیاری از افراد با قطعات خودرو و کارکرد آن آشنایی ندارند. شما باید بدانید که قطعات خودرو از جمله مهمترین و اصلی ترین تجهیزاتی می باشد که علت اصلی حرکت کردن خودرو می باشد.

قطعات خودرو :
قطعات خودرو بسیار متنوع می باشند و هر یک از این قطعات وظیفه ای را در کارکرد خودرو بر عهده دارند. برخی از این قطعات خودرو به وسیله ریخته گری تولید می شوند که این قطعات هم در انواع گوناگونی هستند و هر یک از آنها ویژگی های خاصی دارند.

رویدادها

8-11 آذر 98

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو

رویدادها

4-7 آذرماه 98

پنجمین دوره مسابقات سراسری ریخته‌گری

رویدادها

5-9 تیر 99

نمایشگاه ریخته گری دسلدورف (newcast)

رویدادها

7-10 خرداد99

نمایشگاه متالوژی و ریخته گری ورونا (METEF)