041-34328294

  • هدر1
  • هدر2
  • هدر3
  • هدر5
  • هدر6

منیفولد و کاربرد منیفولد

مقدمه ای بر منیفولد
منیفولد یا چند منظوره وسیله ای است برای توزیع سیالات در سیستم های لوله کشی می تواند استفاده شود. معمولا،منیفولد ها شامل شیرهایی برای کنترل جریان و یا باز و بسته کردن جریان سیالات استفاده می شود و هم چنین شامل سایر دستگاه های کنترل جریان (مثل چوک) می باشد.

منیفولد ها می توانند برای جمع آوری مایعات و هدایت چاه های نفتی انتخابی به خط لوله آزمایش استفاده می شود . هم چنین توزیع مایعات تزریقی ( گاز یا آب ) و یا فرازآوری گاز به چاه های منفرد استفاده می شود. منیفولد ها در صنایع مختلف نفت و گاز ، خودروسازی و …. و در جاهایی که نیاز به تقسیم جریان باشد کاربرد دارند .


منیفولد ها شامل نقاط اتصال برای بستن در خطوط و یا برگشت لوله ها به مرکز میزبان می باشد. هم چنین نقاط اتصال برای چاه های تولیدی منفرد می باشد. منیفولدها نیازمند نوعی چهارچوب برای حمایت ساختاری از لوله ها و شیر های مختلف می باشد. گاهی اوقات این چهارچوب ها و منیفولد ها به دو سر دسته لوله آمیخته می شود که در این حالت معمولا به عنوان PLEM شناخته می شود. به همین ترتیب، یک قالب جداگانه نصب شده می تواند برای پشتیبانی از منیفولد به صورت زیر توضیح داده شود.


منیفولد در صنایع نفت و گاز
منیفولد ها (MFD) بدون قطع جریان، نفت و گاز را از سپراتور ها به کوره ها یا به تانک ها برای ذخیره یا اندازه گیری و یا به لوله ها تولیدی منتقل می کند .
دو کوره معمولا در عملیات های فراساحلی استفاده می شود که اجازه تست پیوسته را تحت هر جهت مستمر بادی می دهد . بدون وقفه در تست چاه پیمایی ها هر یک از دریچه ها یا استاربرد کوره می تواند انتخاب شود. از منبع اندازه گیری به سمت پمپ انتقالی که فشار را افزایش می دهد، جریان به سمت منیفولد لوله کشی می شود. بنابراین نفت می تواند در اختیار کوره ها گذاشته شود و یا دوباره به سمت لوله های جریانی تزریق شود . منیفولد های نفتی اجازه می دهد که جریان به یک تانک رود در حالیکه پمپ تانک دیگر را خالی ی کند .


منیفولد های نفتی شامل پنج شیر توپی می باشد که به صورت چند راهی مرتب شده است و به صورت اسکید نصب شده است .
منیفولد گازی با دو شیر توپی مجهز شده است و به صورت اسکید نصب شده است.


کاربرد منیفولد در صنایع نفت و گاز:
• در ساحل و فراساحل
• کشف و توسعه چاه پیمایی نفت و گاز
• چاه های تولیدی
• انتقال جریان به تانکر

مزایا
• قادر به انتقال نفت و گاز به ایمن ترین کوره با توجه به جهت باد و جهت نفت به کوره یا مخزن ذخیره ، اجازه می دهد که سیال های درون تانک به کوره ها یا خطوط جریان پمپ شود.
• مجهز به دو شیر اطمینان توپی برای گاز به پنج شیر اطمینان توپی برای نفت می باشد.
• به صورت اسکید نصب شده است .

چند‌راهی یا منیفولد (Manifold که به اشتباه منیوفیلد تلفظ می‌شود) قطعه‌ای د‌ر پیشرانه وسیله‌های نقلیه موتوری است که به دو نوع منیفولد ورود‌ی (Inlet) و خروجی (Outlet) و یا منیفولد هوا و د‌ود دسته‌بند‌ی می‌شود. وظیفه منیفولد د‌ود هد‌ایت و خارج‌کردن د‌ود د‌اغ حاصل از احتراق سوخت د‌ر پیشرانه به بیرون است د‌رحالی که وظیفه منیفولد هوا هد‌ایت مخلوط هوا و سوخت به د‌اخل محفظه احتراق است. هرچند وظایف بیان شد‌ه بسیار ساده است اما د‌ر عین ساد‌گی ظرافت و حساسیت بسیاری د‌ر انجام این وظایف وجود د‌ارد.


به گزارش سایت خودرو، منیفولد هوا در دوران پیشرفت پیشرانه‌های احتراق داخلی در مقایسه با منیفولد دود دستخوش تغییرات بسیار بیشتری شدند. در پیشرانه‌های قدیمی که به سیستم سوخت‌رسانی کاربراتور مجهز هستند، این منیفولد معمولا از جنس چدن و یا آلیاژ آلومینیوم و با توجه به نوع پیشرانه، اندازه و تعداد کاربراتورها دارای طراحی‌های متفاوت هستند.


طراحی‌های متفاوت منیفولد آن را قادر می‌سازد وابسته به نوع پیشرانه،‌کاربراتور‌های سایز مختلف همچنین تعداد متفاوت آنها را روی خود جای دهد. در پیشرانه‌های انژکتوری اما طراحی منیفولد اندکی متفاوت است. به این صورت که سیستم سوخت‌رسانی بر منیفولد سوار نشده و منیفولد طراحی یکپارچه دارد که در ابتدای ورودی آن پولکی گاز و استپر موتور قرار گرفته است.


محل اتصال کاربراتور با منیفولد و منیفولد با سرسیلندرها در پیشرانه‌های کاربراتوری و محل اتصال منیفولد با سرسیلندر در پیشرانه‌های انژکتوری با واشرهای آب‌بندی کاملا پوشیده می‌شود تا هیچ هوایی به داخل درز نکند. درصورت آسیب‌دیدگی ‌یا استهلاک این واشرها هوا می‌تواند از محل آسیب‌دیده به داخل پیشرانه نفوذ کند.
از آنجایی که وظیفه تنظیم درصد ترکیب سوخت و هوای ورودی برعهده مجموعه سیستم سوخت‌رسانی انژکتور و یا کاربراتور است، ورود هرگونه هوای اضافی خارج از کنترل سیستم سوخت‌رسانی موجب برهم خوردن ترکیب دقیق سوخت و هوا و درنتیجه آن عملکرد بد پیشرانه و افت توان آن خواهد شد. هرچند وقوع این اتفاق بسیار نادر است اما نادر بودن آن موجب گمراهی مالک یا مکانیک خودرو می‌شود چراکه برهم خوردن تنظیم کاربراتور اولین و خرابی واشر منیفولد آخرین‌ چیزی است که به آن مشکوک می‌شوند.

 

1563373394 manifold 5


منیفولد خروجی (دود)
منیفولد دود نیز همانند منیفولد هوا غالبا از جنس چدن ریختگی است مگر در آن دسته از خودروهای اسپرت که از گونه‌های کرومی یا سرامیکی استفاده می‌کنند. منیفولد دود نیز با یک واشر آب‌بندی به سرسیلند و با یک واشر منعطف سربی به ابتدای لوله اگزوز متصل می‌شود. از آنجایی که پیشرانه‌ روی دسته موتورها نصب شده و در دست‌اندازها جا‌به‌جا می‌شود، واشر منعطف سربی اتصال همیشگی بین منیفولد و لوله اگزوز را بدون بروز نشتی دود حفظ می‌کند.


ایراد‌های مربوط به منیفولد دود نیز معمولا به خرابی واشرهای آب‌بندی مخصوصا واشر منعطف سربی مربوط می‌شود. در صورت بروز نشتی اندک در واشر آب‌بندی محل اتصال منیفولد با سرسیلندر یافتن محل آن کار ساده‌ای نخواهد بود. اما بیشترین آمار خرابی مربوط به واشر منعطف سربی است چرا که در مدت زمان طولانی در معرض دود بسیار داغ حاصل از احتراق و جا‌به‌جایی‌های مداوم پیشرانه قرار دارد.


خراب شدن این واشر با افزایش کاملا محسوس صدای پیشرانه و دوده‌زدن محل اتصال همراه است. در صورت عدم تعویض این واشر آسیب‌دیده، شدت آسیب‌دیدگی تا به آنجایی پیش خواهد رفت که صدای پیشرانه درست همانند آن خواهد بود که گویی هیچ صداخفه‌کنی بر آن نصب نشده است. همچنین حرارت زیر محفظه کاپوت در رانندگی با سرعت بالا یا در سربالایی‌ها به قدری افزایش خواهد یافت که ممکن است باعث آتش گرفتن نمد صداگیر، تغییر رنگ کاپوت و یا سوختگی سیم‌کشی‌ها و ادوات داخل کاپوت شود که عواقب آن بسیار خطرناک و هزینه‌بردار است.


هرچند احتمال آسیب‌دیدگی شدیدتر منیفولد خروجی مانند ترک ‌یا شکستگی کمتر است اما در واردآمدن ضربه شدید به لوله اگزوز از عقب خودرو در تصادفات و یا ریختن آب سرد بر منیفولد داغ نیز ممکن است. در این صورت تعویض کامل منیفولد تنها راه‌حل است و باید به سرعت انجام شود چراکه خود منیفولد به کاپوت بسیار نزدیک است و می‌تواند به سرعت باعث سوختگی نمد و یا رنگ کاپوت شود.

منیفولد در صنعت خودروسازی
متنیفولدها یا چندراهه ها که در صنعت خودروساری به دو صورت منیفولد هوا و دود دسته بندی می شود.
منیفولد هوا وظیفه هدایت و مخلوط کردن هوا و سوخت در داخل محفظه احتراق دارد .
منیفولد دود وظیفه هدایت و خارج کردن دود داغ حاصل از احتراق سوخت به بیرون را دارد .

 

رویدادها

24-26 دی 98

نمایشگاه ریخته گری نورنبرگ (Euroguss)

رویدادها

14-17 فروردین ماه 99

نمایشگاه اتومکانیکا استانبول (Automechanika Istanbul)

رویدادها

5-9 تیر 99

نمایشگاه ریخته گری دسلدورف (newcast)

رویدادها

7-10 خرداد99

نمایشگاه متالوژی و ریخته گری ورونا (METEF)