041-34328294

  • هدر1
  • هدر2
  • هدر3
  • هدر5
  • هدر6

تراکتورها و ماشینهای کشاورزی

تراکتور را نمی توان جایگزین تعدادی اسب نمود. حتی اگر کار کشاورزی به شکل درآمد زایی و صنعتی استفاده نشود، استفاده از تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی امری بسیار ضروری و با اهمیت است. در این جا به برخی از نکاتی که در هنگام خرید تراکتور می بایست مورد ملاحظه قرار داد اشاره خواهیم نمود.

در خرید ماشین آلات کشاورزی کارایی ها و عملکرد آنها می بایست معیار خرید و ارزیابی آنها باشد. به یاد داشته باشید همیشه تراکتور بزرگتر نشانه ی کارایی و کیفیت بالاتر نیست. چمن زنی و درو کردن چمن ها و یا محصولات انبوه و یا از بین بردن علف های هرز یکی از وظایف و عملکردهای اصلی یک تراکتور است. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این مطلب است که زمانی که می خواهید ادوات درو کردن را انتخاب کنید اطمینان حاصل نمایید که با توان تراکتور مطابقت داشته باشد.

اگر قصد تمیز نمودن سنگ ها، درختان و توده های روی هم ریخته را دارید تراکتور دارای قدرت بسیار زیادی برای جابجایی های سنگین، کشیدن و هل دادن دارد بنابراین می توانید در این زمینه ها به طور گسترده از این ماشین استفاده نمایید.

 

شخم زدن تراکتور

هر نوع شخم زدن با تراکتور قابل اجرا است و برای تمامی ابعاد آن در دسترس است. بنابراین برای انجام تمامی امور زراعی می توان از تراکتور استفاده نمود و کشاورزی را وسعت بخشید. کود که یکی از مهمترین ابزار برای رشد محصولات کشاورزی است را می توان با استفاده از تراکتور در اراضی کشاورزی مورد استفاده قرار داد.

دید مناسبی که به واسطه نوع طراحی تراکتور به کاربر بخشیده می شود و همچنین امکان کنترل دقیق از ویژگی های حائز اهمیت این ماشین است. یک تراکتور با اندازه ی متوسط می تواند بسیاری از امور زراعی در اراضی کشاورزی را با کیفیت خوب انجام دهد و در زمان و وقت کشاورز صرفه جویی نماید. یک نکته بسیار با اهمیت در خصوص استفاده از ماشین آلات کشاورزی، کاهش استفاده از نیروی انسانی است که دارای تبعات بی نظیری در صنعت کشاورزی خواهد بود.

بلایای طبیعی از قبیل سیل، طوفان و زلزله مسیرها و جاده ها را غیر قابل عبور می کند. تراکتور با چرخ های بزرگ خود مسیر بسته شده توسط گل و لای و باقیمانده ی خرابی ها را شخم می زند و جاده را پاکسازی می کند.

از ساختن یک حوض و یا دریاچه تا کاشتن درخت هایی برای زیباسازی خانه و هزاران کاربرد دیگر نیاز به تراکتور وجود دارد. حمل تیر ها و ستون ها بدون استفاده از تراکتور بسیار سخت و مشکل خواهد شد.

امروزه مکانیزاسیون نقش کلیدی در پیشرفت و ارتقا سطح کیفی و کمی صنعت کشاورزی در دنیا ایفا می نماید. رشد تکنولوژی در سراسر دنیا با شتاب بالایی در حال انجام است و تاثیرات بسیاری در تولیدات کشاورزی و کیفیت محصولات داشته است.

 

تاثیر رشد بهره وری در کشاورزی

با از بین رفتن و کمرنگ شدن مرزهای اقتصادی و رقابت های به وجود آمده برای تسخیر بازار و همچنین محدودیت منابع طبیعی تلاش بیشتری برای بهبود بهره وری انجام می گیرد. به کارگیری تکنولوژی مناسب به منظور استفاده بهینه ی از منابع طبیعی کمیاب در امر تولید محصولات کشاورزی ضرورتی انکار ناپذیر است.

رشد بهره وری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار شده است به طوری که در برنامه توسعه ی پنجم توجه بسیاری به آن شده است و می توان به جرات گفت یک سوم رشد اقتصادی کشور به وسیله ی رشد بهره وری کسب می شود.

رویدادها

24-26 دی 98

نمایشگاه ریخته گری نورنبرگ (Euroguss)

رویدادها

14-17 فروردین ماه 99

نمایشگاه اتومکانیکا استانبول (Automechanika Istanbul)

رویدادها

5-9 تیر 99

نمایشگاه ریخته گری دسلدورف (newcast)

رویدادها

7-10 خرداد99

نمایشگاه متالوژی و ریخته گری ورونا (METEF)