• هدر1
  • هدر2
  • هدر3
  • هدر5
  • هدر6

مقدمه
ریخته گری (Casting): فن شكل دادن فلزات و آلياژها از طريق ذوب، ريختن مذاب در محفظ هاي به نام قالب و آنگاه سرد كردن و انجماد آن مطابق شكل محفظه قالب مي باشد. اين روش قديمي ترين فرايند شناخته شده براي بدست آوردن شكل مطلوب فلزات است. اولين كوره هاي ريخته گري از خاك رس ساخته می شدند و لايه-هايي از مس و چوب به تناوب در آن چيده مي شد.

وظیفه توربو شارژ دمیدن هوا با فشار به داخل سیلندر می باشد توربوشارژ با این کار در خروج دود کمک کرده در ضمن توربوشارژ با این کار هوای بیشتری به داخل سیلندر تزریق می کند این کار توربوشارژ باعث بهتر پر کردن سیلندر خواهد شد و راندمان موتور افزایش می یابد.

توربو شارژ با هدف طراحی موتورهای سبک تر و در عین حال قدرتمند تر و با راندمان بالاتر اختراع شد. توربین تعبیه شده بین خروجی دود و ورودی هوا، قدرت خود را از دود خارج شده از منیفولد دود گرفته و به نوعی باعث بهینه تر شدن مصرف سوخت می شود.

فلایویل وزنه ای است که در انتهای میل لنگ نصب می گردد تا ذخیره نیرو کرده و در زمانهای افت نیرو در موتور به آن باز پس دهد تا از شتاب آن کاسته شود.
در ضمن یکی از قطعات انتقال نیرو نیز می باشد که توسط دیسک و صفحه کلاچ که روی آن نصب می شود، نیرو را به قوای محرکه انتقال دهد.

مقدمه ای بر منیفولد
منیفولد یا چند منظوره وسیله ای است برای توزیع سیالات در سیستم های لوله کشی می تواند استفاده شود. معمولا،منیفولد ها شامل شیرهایی برای کنترل جریان و یا باز و بسته کردن جریان سیالات استفاده می شود و هم چنین شامل سایر دستگاه های کنترل جریان (مثل چوک) می باشد.